سه شنبه,08 بهمن 1398

  تماس با ما: 88146121 - 021 

پول اینترنتی «گرام» مشاغل و بانک های ما را تحت تاثیر قرار می‌دهد

پول اینترنتی «گرام» مشاغل و بانک های ما را تحت تاثیر قرار می‌دهد

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به رونمایی از واحد پولی تلگرام تحت عنوان «گرام»، گفت: این واحد پولی میتواند مشاغل و بانک های ما را تحت تاثیر قرار دهد.

سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در جمع مدیران کل پدافند غیرعامل استان های سراسر کشور با اشاره به اعتراضات و آشوب های اخیر در کشور گفت: این یک حادثه امنیتی و مدرن است و باید ابعاد آن شناسایی شده و توطئه ها خنثی شود.عوامل این حادثه یک مثلث سه ضلعی بود. ضلع اول فضای مجازی، ضلع دوم بستر و زمینه مشکلات اقتصادی و ضلع آخر تهدیدهای دشمن است که باید هر سه موضوع بررسی شود.

۹۵ درصد از شبکه های اجتماعی کشور در اختیار تلگرام است

سردار جلالی با اشاره به مهمترین ضلع مثلث یعنی فضای مجازی و سایبری تشریح کرد: فضای سایبری به دلایل مختلف از جمله وادادگی و نبود مدیریت تنظیم این حوزه در کشور مهم است. در این فضا هر مسئول و فردی با نگاه و برداشت خود با آن مواجهه می شود بنابراین سیاست ها و رویکردهای متفاوت خواهد بود و باعث میشود یک فضای بی کنترل و یا خارج از کنترل داشته باشیم. ۹۵ درصد ازسهم شبکه های اجتماعی کشورمان در اختیار تلگرام است. تلگرامی که در ابتدا بسیار ضعیف بود ولی حالا بارشد و توسعه تاحدی پاسخگوی نیاز مردم است.

وی ادامه داد: "پاول دورف" رئیس این شبکه خارجی در کشور خودش به عنوان یک اغتشاشگر شناخته می شودو او با تکرار حادثه ای شبیه آشوب های ما در روسیه و بکارگیری مردم علیه حکومت خود از آن کشور خارج شده است، تلگرام شبکه ای است که به واسطه بکارگیری مدیریت هوشمند در آن حدود ۱۶ دسته از اطلاعات کاربران مثل شماره تلفن، تقویم کاری، عکس ها، مکان و... دسترسی دارد. این اطلاعت در سرورهایی انبار میشود که در کشور ما نیستند روی آن ها داده کاوی صورت میگیرد و بعد از پردازش اطلاعات داده های حجیم یا همان (BIG DATA) بوجود می آیند. بیگ دیتاهایی که به راحتی با آن میتواند به موضوعات ریزاطلاعاتی هر جامعه پی ببرند.

 

این مورد را ارزیابی کنید

نظر دادن