سه شنبه,08 بهمن 1398

  تماس با ما: 88146121 - 021 

همایش ملی پدافند غیرعامل در نظام بانکی و مالی صبح روز سه شنبه مورخ 15/12/1396 در محل مرکز همایش های خلیج فارس پژوهشگاه نیرو برگزار گردید.

همایش ملی پدافند غیرعامل در نظام بانکی و مالی صبح روز سه شنبه مورخ 15/12/1396 در محل مرکز همایش های خلیج فارس پژوهشگاه نیرو برگزار گردید.

 

 

همایش ملی پدافند غیرعامل در نظام بانکی و مالی صبح روز سه شنبه مورخ 15/12/1396 در محل مرکز همایش های خلیج فارس پژوهشگاه نیرو برگزار گردید.

 

سردار جلالی رییس سازمان پدافند غیر عامل اظهار کرد که از 1990 تهدیدات سخت دچار تحول شدند و در سه دهه به سمت تهدیدات نرم و سایبری و فناوری های ترکیبی پیش می روند.

به گزارش اگنا؛ سردار جلالی در همایش پدافند غیر عامل در نظام بانکی و مالی درباره مسائلی مهمی صحبت کرد که در ادامه به آنها می پردازیم

رییس سازمان پدافند غیرعامل دوره کنونی را دوره مبهوتی در برابر فناوری ها دانست و اعلام کرد امروزه درگیر یک جنگ اقتصادی در تمام حوزه ها هستیم. بانکداری الکترونیک با فناوری های سایبری موجب تبدیل ماهیت پول شده است از این رو جذاب ترین هدف برای هکرها سیستم های بانکی هستند. به عبارتی دیگر پول های ما جنسش تغییر کرده و تبدیل به صفر و یک و اعتبار شده است.

وی افزود: «تلگرام اعلام کرده که قصد دارد کنترل دولت ها را بر این شبکه کاهش دهد. با این حال شرکت، یک دولت درون دولت شکل می دهد که در اقتصاد سیاسیت فرهنگ بانک و... دخالت می کند. موضوع بعد که تحولی در عرصه بانکداری محسوب می شود، ارز دیجیتال است

وی دراین باره اظهار کرد که شبکه پرداخت نقطه به نقطه و تمرکز زدایی شده در ارزهای دیجیتال وجود دارد.

وی ادامه داد که هنوز مشخص نیست آمریکایی ها پشت پرده طراحی بیت کوین هستند یا خیر. در این چرخه رگولاتوری و بانک مرکزی وجود ندارد. فرار مالیاتی جزو جرائم مالی نبوده و رگولاتوری، سیاست گذاری در نظام پولی و ارز دیجیتال موجود نیست.

سردار جلالی گفت: «اقتصاد دیجیتال، بهشت هکرها است. امنیت در نظام بانکی مستقیم در امنیت ملی تاثیر می گذارد. ما باید بانک مرکزی و رگولاتوری متناسب با این حوزه و ارز خاص اینترنتی خودمان را ایجاد کنیم

 

 

این مورد را ارزیابی کنید

نظر دادن